Królik miniaturka

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem królika miniaturki, jest kilka rzeczy które powinieneś wiedzieć o tym miłym zwierzątku.
Przede wszystkim królik miniaturka jest oczywiście mniejszy od królika hodowlanego, ale nie spodziewaj się, że całe swoje życie będzie wielkości dłoni. Królik potrzebuje odpowiednio dużej klatki i licz się z tym, że trzeba go często wypuszczać i dbać by miał ruch. Klatka powinna być wyłożona trocinami, ale niektórzy stosują specjalną ściółkę pochłaniającą nieprzyjemne zapachy.
Koszty utrzymania takiego zwierzątka nie są tak duże. Pamiętaj, że musi mieć on stały dostęp do siana i wody, a pokarm powinien był urozmaicony. Uważaj też jakie podajesz mu warzywa albo owoce. Odpada między innymi kapusta, która może spowodować wzdęcia, tak samo króliczek nie może się najeść mokrej trawy.

Ważną rzeczą jest trzymanie królika z dala od kabli i zapewnienie mu twardych gałązek do gryzienia, by mógł ścierać zęby, które rosną mu przez całe życie. Dobrze jest się zaopatrzyć w specjalną obcinaczkę do pazurków, chyba, że zamierzasz ten obowiązek pozostawić weterynarzowi.

Mając zapewnioną odpowiednią opiekę, króliki odwdzięczą ci się swoją miłością. Ich wesołe usposobienie przyniesie radość do twojego domu. Zwierzątko to nieraz zaskoczy domowników swoją inteligencją i szybko stanie się pupilkiem zarówno dzieci jak i starszych osób.